Corel PHOTO-PAINT 2017 - je výkonný editor obrázků na úrovni Adobe Photoshop, který můžete použít nejen pro úpravy obrázků ve formátu RAW, zjednodušený webový export, nové efekty otočení, sklonu a umístění, profesionální retušování a vylepšování fotografií, ale i pro  pokročilé možnosti vytváření rastrové grafiky a digitální malbu.

  

6xcorel2017

 

S pokročilými funkcemi pro úpravu fotografií, které nabízí Corel Photo-PAINT, můžete své fotografie proměnit na ohromující obrázky, kterých si každý všimne. Corel Photo-PAINT nabízí profesionální nástroje pro úpravu fotografií a podporu nejnovějších souborů PSD. včetně rozsáhlé podpory souborů RAW pro více než 300 typů fotoaparátů. Podporované fotoaparáty (PDF).  

 

2. proč používám Photo-PAINT

 

Proč používám aplikaci Corel PHOTO-PAINT 

 

„Aplikace Corel PHOTO-PAINT a CorelDRAW používám každý den pro veškerou práci zahrnující ilustrace, grafické návrhy a stránkové zlomy pro obaly knih, brožury, vektorová loga, potisk triček a samozřejmě úpravu obrázků. Někdy používám pouze jeden z programů, jindy zase oba programy najednou.“

„Opravdu se mi líbí, jak snadné je pracovat s různými texturami, zejména v dialogovém okně nástroje Upravit výplň. Dále je to 
možnost používat jedno dialogové okno nástroje a mít úplnou kontrolu nad veškerými prostředky obrázku a také přizpůsobování výplní pro lokální i online prostředky.

Potenciál nástroje Upravit výplň pro všechny uživatele čeká na objevení. Nástroje Kapalina v aplikaci Corel PHOTO-PAINT se rovněž hodí, protože jimi lze skvěle umělecky upravovat a vylepšovat fotografie a návrhy.“

Podceňovaný Corel Photo-PAINT je funkční srovnatelný s populárním Adobe Photoshopem. Tento program nemusíte samostatně kupovat - dostanete jej v sadě CORELDRAW Graphics Suite 2017. Možnost pracovat ve vrstvách, perfektní maskování a retušování, využívání přídavných plug-in, ukládání a čtení formátů PSD a mnoho dalšího znamená, že můžete ušetříte desetitisíce korun za zbytečtou investici do předplacení Adobe Photoshopu. 

Pracovní prostřední se dá přepínat – CorelDRAW se může ovládat jako Adobe Illustrator, Corel Photo-PAINT jako Adobe Photoshop (viz obrázek dole). Takovou výhodu v jiných programech nenajdete.

 

phoptopaintjakophotoshop

 

3. co se mi líbí

 

Co se mi líbí na aplikaci Corel PHOTO-PAINT 2017 

 

stefan swerige„Rozhodně se mi líbí nový ukotvitelný panel Připravit a změnit velikost. Vytváření souborů s obrázky a jejich příprava pro tisk na exteriérová plátna či napnutí do rámu je mnohem snazší a pohodlnější.

Jelikož jsem při vlastní práci orientován vizuálně, velmi vítám novou sadu ikon pro nástroje a efekty, které při ilustracích a návrzích používám, a rád s ní pracuji. Působí skutečně novým a moderním dojmem. Ikony jsou ostré a zřetelné. Rozhraní bylo skvělé samo o sobě a díky novým ikonám je ještě lepší. V tomto ohledu jsem skutečně zažraný návrhář.

A chci ještě říci, že nově přidaný nástroj Retušovací klonování a funkce Korekce směru perspektivy jsou skvělým rozšířením již tak vynikajícího programu pro úpravy obrázků a retušování. Vylepšený nástroj Stín v aplikaci Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW dodává obrázkům realističtější dojem díky novému prolnutí Gaussova rozostřeníZkrátka – je to skvělé!

O autorovi - Stefan Lindblad pracuje na plný úvazek jako ilustrátor, grafický návrhář a umělec na volné noze pro širokou škálu klientů ze Švédska i jiných zemí. Další informace o Stefanovi a jeho díla naleznete na adrese www.stefanlindblad.com.

 

5 tutoriálů, které Vás přesvědčí

 

Správné snímky snadno a rychle Corel PHOTO-PAINT - rychlé a správné nastavení obrázků je kritické. Podívejte se na několik rychlých způsobů práce s vašimi obrázky v aplikaci Corel PHOTO-PAINT® v několika, snadno aplikovatelných krocích. Odkaz ZDE

Rychlé nastavení fotografie s funkcí Lab Nastavení obrazu - V tomto tutoriálu, uvidíte, jak rychle a snadno lze použít automatické a rozšířené korekce obrazu na několik snímků pořízených digitálním fotoaparátem a řešení typických běžných fotografických problémů. Odkaz ZDE

Manipulace s obrázky pomocí Corel PHOTO-PAINT - V tomto kurzu se naučíte, jak používat výkonný Corel PhotoPaint pro upravování fotografií. Odkaz ZDE

Používání fotografických efektů pro profesionální výsledky - Tento výukový program vám ukáže, jak používat tři výkonné fotografické efekty v Corel PhotoPaint pro zlepšení Vašich obrázků. Odkaz ZDE

Používání štětců, sprejů a kartáčů - Corel PhotoPaint má řadu uměleckých štětců, kartáčů a sprejů rozdělených do různých kategorií. Ty pokrývají celou řadu vzorů a efektů. Ale někdy potřebujeme něco „realističtějšího“ a zde Corel PHOTO-PAINT poskytuje fotorealistické efekty, které můžete aplikovat na libovolnou fotografii. Odkaz ZDE

 

Další tutorialy najdete ZDE (pro překlad můžete použít např. Google Translator)

 

4. novinky a vylepšení

Novinky a vylepšení v aplikaci Corel PHOTO-PAINT 2017

 

Play

Otočení, sklon a umístění pera


V aplikaci Corel PHOTO-PAINT 2017 byla rozšířena podpora pera. Využijte výhod tlaku, umístění, sklonu a rotace pera při používání nástrojů pro opravu, nástroje Guma, nástroje Malba a dalších nástrojů štětce. Navíc můžete experimentovat s nastavením rotace, plochosti a prodloužení a získat ještě více uměleckých možností.

 

Podpora systému Windows 10, více monitorů, rozlišení 5K a technologie Real-Time Stylus

Využijte rozšířenou podporu systému Windows 10, která doplňuje stávající podporu verzí 8.1 a 7, a také novou možnost zobrazování na více monitorech a podporu displejů s rozlišením 4K. Pracujte rychle a efektivně díky možnosti ovládání prostřednictvím tabletů s pery kompatibilními s technologií Windows Real-Time Stylus, například Microsoft Surface, která byla přidána k dosavadní podpoře tabletů a zařízení Wacom.

 

 

Úvodní průvodci
V aplikaci Corel PHOTO-PAINT 2017 jsou k dispozici tři průvodci, kteří uživatele provedou různými pracovními postupy při úpravách fotografií. Tato posloupnost interaktivních výukových kurzů zkracuje dobu nutnou pro zvládnutí, takže můžete vstát a rozběhnout se rychleji než kdy dříve.

 
Možnosti přizpůsobení pracovní plochy
S pracovní plochou, která odpovídá vašim pracovním postupům, se můžete ihned pustit do produktivní práce. Svoji pracovní plochu můžete snadno přizpůsobit svým okamžitým potřebám a změnit vzhled často používaných prvků: nastavit barvy plochy a okrajů oken nebo velikost ikon a textu či třeba otevírat okna pracovní plochy jako plovoucí. Pracujte po svém!
 
 
 Dialogové okno Narovnat obrázek
Přehrát

 

Nástroj Retušovací klonování

Své fotografie nyní můžete pomocí nových výkonných nástrojů vylepšovat mnoha různými způsoby. Zkuste použít nástroj Retušovací klonování, který odstraní rušivé prvky prolnutím okolních barev a textur.

 

 Dialogové okno Narovnat obrázek
Přehrát
 
Dialogové okno Narovnat obrázek
 

Můžete opravovat zakřivení perspektivy na fotografiích se svislými liniemi a rovnými povrchy, jako jsou například fotografie architektonických objektů a budov.

Dialogové okno Narovnat obrázekPřehrát

 

Gaussova rozostřovací čočka

Prozkoumejte Gaussovu rozostřovací čočku, která umožňuje nastavit míru prolnutí okrajů vrženého stínu, a tím kontrolovat zdánlivou vzdálenost objektů od podkladu a dalších prvků a jejich velikost.

 

 

Ukotvitelný panel Připravit a změnit velikost


Jedním z nejlepších způsobů, jak předvést skvělou fotografii, je vytisknout ji na plátno. Ukotvitelný panel Připravit a změnit velikost v aplikaci Corel PHOTO-PAINT 2017 vám umožňuje připravit fotografie a obrázky pro tisk na plátno ve třech snadných krocích. Změnou velikosti, doladěním a roztažením obrázku můžete dosáhnout dokonalé kompozice vašeho uměleckého díla.

 


Seznam písem 

Práce s písmy nebyla nikdy snazší. Vzhled názvů písem, včetně názvů malých písem, v seznamu Písmo je nyní zřetelnější. Písma jsou seskupena podle názvu rodiny, což zjednodušuje a usnadňuje orientaci a vyhledání požadovaných písem. Velikost názvů písem v seznamu Písmo je nyní navíc možné upravit podle vašich potřeb.

 

 

Podpora digitálních fotoaparátů 


Importujte soubory ve formátu RAW Import RAW přímo z digitálního fotoaparátu díky rozšířené podpoře souborů RAW. Můžete také importovat soubory RAW z široké škály nových modelů fotoaparátů včetně nejnovějších modelů od společností Canon, Fuji, Olympus a Samsung. Prohlédněte si seznam všech podporovaných typů fotoaparátů.

 

 

 Ukotvitelný panel Získat více


Svou sbírku tvůrčích nástrojů můžete rozšířit stažením aplikací, modulů plug-in a rozšíření přímo z aplikace Corel PHOTO-PAINT 2017. Můžete zakoupit produkt AfterShot Pro nabízející nepřekonatelné pracovní postupy pro formáty RAW nebo se v sekci Corel ParticleShop seznámit s fascinujícími rastrovými efekty a provádět řadu dalších úkonů.

 

 

 

5. nejlépší funkce

 

 

 

Nejlépe hodnocené funkce v Corel PHOTO-PAINT

 

  

Speciální efekty 

Nyní můžete pomocí několika efektů z kategorie Fotoaparát upravovat barvu a tón fotografií. Efekty zahrnují Rozostření Bokeh, Kolorizace, Sépiový odstín a Stroj času, které vám umožňují napodobit oblíbené fotografické styly minulosti díky sedmi jedinečným vizuálním stylům z historie od roku 1839 do 60. let 20. století.


Interaktivní nastavení tahů štětce 
Díky tlačítkům úprav můžete rychle upravovat průhlednost a prolnutí. Nyní můžete přizpůsobit průhlednost a prolnutí tahů štětce při malování s libovolným nástrojem štětce včetně nástrojů Guma, Odstranění červených očí, Klonovat, Opravy štětcem, Malba, Efekt, Nanášení obrázků, Zpět tah štětce a Štětec nahrazení barvy.

Nástroje Kapalina 
Čtyři nástroje skupiny Kapalina citlivé na tlak – Rozmazání, Přitažení, Odpuzení a Vír – nabízejí neotřelé kreativní možnosti retušování fotografií. Můžete je využít ke změně tvaru určitých částí obrázku a vytvoření jedinečných uměleckých efektů. Každý z těchto nástrojů reaguje na tlak digitálního pera nebo pera tabletu a poskytuje možnosti, jimiž můžete řídit intenzitu použitého efektu.

Čočka Doostření 
Čočka Doostření vám umožňuje doostřit fotografie, aniž by bylo nutné používat tento efekt přímo na jednotlivé objekty. Tato čočka zvyšuje kontrast sousedících pixelů při zachování jemných detailů, jako jsou okraje, i hrubších prvků, například u velkých objektů, gradientů a barev na pozadí.

Nastavení vodicích linek 
Ukotvitelný panel Vodicí linky usnadňuje přidávání, správu a úpravu vodicích linek. Nyní můžete vodicí linky přesně umístit, změnit barvu a styl použitých čar, přichytit k nim objekty a upravitelné oblasti nebo je uzamknout a zabránit tak nežádoucím změnám. Je rovněž možné přidat zalomené vodicí linky a otočit stávající vodicí linky.


Vodicí linky 
Vodicí linky jsou dočasné linky, které pomáhají zarovnat objekty, které vytváříte, přesouváte nebo jejichž velikost měníte, a to vzhledem k ostatním objektům umístěným poblíž. Ukotvitelný panel Vodicí linky umožňuje zobrazit, nastavit a upravit vodicí linky. Dále nyní můžete využít vodicí linky zarovnání okrajů, které vám poskytují možnost přisadit či odsadit objekt vzhledem k jinému objektu.

 


Ukotvitelný panel Zarovnat a rozmístit 
S pomocí ukotvitelného panelu Zarovnat a rozmístit získáte přístup ke všem klíčovým ovládacím prvkům zarovnání a rozmístění na jednom praktickém místě. Tento ukotvitelný panel nahrazuje původní dialogové okno Zarovnat a rozmístit, zůstává na otevřené a při práci nezakrývá vaše obrázky. Při úpravách možností na tomto ukotvitelném panelu můžete také okamžitě zobrazit účinky změn.

Nabídka Výběr štětce 
S nabídkou Výběr štětce rychle naleznete ten pravý štětec pro váš projekt. Tento praktický rozevírací seznam kombinuje všechny kategorie a typy štětců na jednom místě a navíc ukládá nastavení pěti naposledy použitých štětců.


Korekce zkreslení objektivu 
Jezdec Správné zkreslení čoček vám umožňuje rychle a snadno odstranit deformace poduškovitého a soudkovitého zkreslení podle rychlého náhledu. Při poduškovitém zkreslení vypadají fotografie jako přiskřípnuté ve středu, zatímco při soudkovitém zkreslení jsou ve středu zdánlivě vypouklé.

 


Inteligentní ořezávač 
S nástrojem Inteligentní ořezávač lze z fotografie snadno odstranit nežádoucí oblasti a zachovat přitom poměr stran. Všestranný štětec Odstranění objektu vám umožňuje vyznačit oblasti snímku, které chcete zachovat, nebo z fotografií rychle odebrat nechtěné prvky.

Pokročilé možnosti masky průhlednosti 
Vytvořením masky můžete upravit vlastnosti skupiny objektů, aniž byste přitom změnili jednotlivé objekty ve skupině. Můžete například změnit úroveň průhlednosti celé skupiny a ponechat hodnoty pixelů jednotlivých objektů beze změny.


Nativní podpora 64bitových systémů 
Upravujte fotografie rychleji s nativní podporou 64bitových systémů. Budete moci otevírat a upravovat více velkých souborů najednou, rychleji zobrazovat výsledky, pracovat bez zdržování v několika aplikacích současně a zpracovávat velké soubory a obrázky rychleji než kdy dříve.

 


Úpravy tónových křivek 
Přizpůsobte své obrázky přesněji díky integrovanému histogramu, který při provádění úprav nabízí zpětnou vazbu v reálném čase. Nástroj Kapátko vám umožňuje přesně vybrat specifická místa na tónové křivce obrázku. Můžete rovněž vybírat, přidávat a odstraňovat uzly na tónové křivce.

 


Úprava obrázku 
Snadno opravíte běžné problémy s vyvážením barev a tónů v jediném dialogovém okně.

Průhlednost 
Vytvářejte zajímavé efekty změnou průhlednosti objektu, takže se částečně odhalí objekty ležící pod ním.


Palety dokumentu/obrázku 
Aplikace Corel PHOTO-PAINT automaticky vytvoří vlastní paletu barev pro každý grafický projekt, která je uložena se souborem, takže ji můžete použít, kdykoli projekt otevřete.

 

 
Ukotvitelný panel Objekty - Díky lepší přístupnosti nejběžnějších funkcí můžete pracovat efektivněji a rychleji. Ukotvitelný panel Objekty zpřístupňuje nejčastěji používané operace. Při uspořádávání prvků ve složitých obrázcích můžete nyní používat vnořené skupiny, což usnadňuje přechod mezi různými aplikacemi. Můžete kdykoli přizpůsobit miniatury objektů nebo masek. 

Dialogové okno Exportovat pro síť WWW - S tímto dialogovým oknem, které nabízí jediný přístupový bod pro běžné ovládací prvky exportu, rychle připravíte soubory pro export na web. Toto dialogové okno vám umožňuje provádět následující akce:

  • Porovnávat výsledky různých variant nastavení filtrů ještě před exportem do výstupního formátu, takže snáze dosáhnete optimálních výsledků.
  • Určovat průhlednost objektů a podkladové barvy pro vyhlazené okraje – to vše s náhledem v reálném čase.
  • Vybírat a upravovat palety barev pro paletové formáty.

Nastavení nátisku barev - Připravte si efektivněji postupy pro různé výstupy pomocí nového nastavení nátisku barev. Tento ukotvitelný panel šetří váš čas tím, že poskytuje seznam výstupních zařízení, která si lze zvolit pro zobrazení náhledu vaší práce. Při přípravě podkladů ke schválení pro zákazníky lze snadno exportovat náhledy nátisků a tisknout fyzické nátisky.

Efekty Zářivost, Stupně šedé a Filtr - Experimentujte s úžasnými efekty a vylepšete své fotografie. Pomocí efektu Zářivost obohaťte barvy na fotografiích s nízkou sytostí. Pomocí efektu Stupně šedé můžete potlačit sytosti barev u objektu, vrstvy nebo určité oblasti na fotografii. Pomocí efektu Fotografický filtr můžete simulovat vzhled při použití různých filtrů na objektivu fotoaparátu. 

Ovládací prvky pro narovnání obrázků - Rychle a snadno narovnáte obrázky, které byly naskenovány nebo vyfotografovány nakloněné. Díky interaktivním ovládacím prvkům, mřížce s vertikálními i horizontálními vodicími linkami a integrovanému histogramu s výsledky v reálném čase je narovnávání křivých obrázků snadnější než kdy předtím. Můžete také zvolit, aby byly obrázky automaticky oříznuty.

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX