240_USBM_photo01_webNení diskuse, že kvalitní tisk je základním předpokladem spokojenosti zákazníka. Přesto se občas stane, že se Vám nebo zákazníkovi něco v tisku nezdá. Kontrola pasování a tiskového bodu pak patří k prvním povinnostem.

Pro kontrolu pasování a rastrování stačí kvalitní typografická lupa. Takovou lupu, včetně integrovaného osvětlení, najdete v naší nabídce. Investice v tomto případě dovoluje pořídit si i více kusů tak, aby se na pracovišti stále neztrácely. Kontrola tiskového bodu vyžaduje již mikroskop. Jednoduchý optický mikroskop pořídíte v naší nabídce. Levný přístroj disponuje až 100 násobným zvětšením a možností individuálního zaostřování dle kvality zraku. Znamená tak skutečnou možnost kontroly tiskového bodu. Navíc je v nabídce i model s LED přisvětlením.

Pokud to s kvalitou tisku myslíte vážně a chcete, aby to věděli i Vaši zákazníci, potom doporučujeme novinku v naší nabídce USB mikroskop. Jeho výhodou je nejenom extrémní zvětšení, ale zejména možnost pozorování kontrolované oblasti na monitoru počítače s možností uložení a tisku.


Proč USB mikroskop


S USB mikroskopem se vyhnete potenciálním potížím v nestandardních zakázkách, kdy zákazník experimentuje, (aniž to ví, či řekne) s různými typy rastrování, tvarem či velikostí tiskového bodu. Za zaváděcí cenu tak dostanete řešení pro auditovatelnou kontrolu kvality tisku, včetně příslušného software pro archivaci a tisk.

 

720_USBM_output_web

vlevo - tiskový bod černé 100 násobné zvětšení digitální stroj HP CL5500, ve středu - kvalita rastru při použití neoriginálního spotřebního materiálů, vpravo - kontrola výseku pro objektivní posouzení životnosti raznice


Oblasti použití


Kontrola a dokumentování kvality klasického i digitálního tisku až do úrovně struktury papíru, použitých tiskových barev, velikosti a tvaru tiskových bodů... Srovnání kvality originálních a alternativních inkoustů a tonerů. Kontrola pixelů plazma a LCD monitorů a televizí. Další použití - věda, výzkum, výuka, zdravotnictví, klenotnictví, kontrola technologií v průmyslu, posudky a odhady, kriminalistika, bankovnictví, botanika, filatelie, archeologie... Elektronický výstup pro snadnou dokumentaci a korespondenci.

mac_notebook


Z vlastní zkušenosti.
Řada grafických studií pracuje výhradně na platformě MAC. Ověřili jsme pro Vás činnost USB mikroskopu UM200 i na platformě nejnovějšího operačního systému OS 10.5 (snow leopard) na notebooku MACBOOK PRO. Instalací driveru, který na vyžádání od nás dostanete, se USB mikroskop UM200 chová na úrovni systému jako jakákoliv vstupní periferie a jeho výhody mohou užívat i všichni uživatelé platformy MAC. Praktickou zkouškou se nám subjektivně zdá na MAC platformě ještě lepší zobrazeni než na PC. To však po pravdě není dáno mikroskopem, ale kvalitnějším zobrazovacím zařízením u počítačů MAC.

 

240_USBM_set_webParametry


Hardware: optika - speciální duální 27/100 čočky. Zvětšení optické 27/100x, s využitím CCD prvku až 230x. Automatická expozice a nastavení bílé. Manuál. zaostření od 10 mm. 3 CCD prvek CMOS 1.3 MPxl. rozlišení až 1280 x 1024 pxl., bar. hloubka 24 bit. Osvětlení 8 LED diod, regulace intenzity. Napájení a připojení USB 2.0. 
Software: Terentek TK Viewer, Windows XP/Vista kompatibilní. Funkce snímání a archivace, možnost videosekvencí s časosběrným režimem.
Obsah balení: digitální mikroskop (121 x 35 x 35 mm), ochranná krytka, stojan, redukce pro standardní stativy, ministativ, CD-ROM s aplikačním software.

 

předprodejní servis a objednávky

 

Chcete si před nákupem vyzkoušet USB mikroskop v praxi? Zavolejte nám (tel.: 244 466 666, 777 788 345) a domluvte se na osobní schůzce v DTP STUDIU s.r.o. Jsme přímými dovozci. CCD čip vyroben s technologickou podporou Intel USA, optika vychází z řešení Numakura Japan. Víme, že po vyzkoušení budete odcházet i s přístrojem samotným. Donedávna byly totiž podobné přístroje nedostupné nebo byly k dispozici jen v řádově vyšších cenových relacích.

 

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt USB mikroskop UM200 alt ZDE

 

720_6palikaci_web

 

od prava nahoře - aplikace přístroje UM200 v dermatologii detail pokožky a vlasů | posouzení zpracování šperku kvalita pájení
a uchycení kamenů | školní cvičení -studie listu | botanické využití usb mikroskopu detail květu | dokumentace analýzy originálu 
obrazu pro aukční síň | technologická kontrola v ražebně mincí - posouzení stavu raznice

 

Praktické zkušenosti

 

USBM_prehledProvedli jsme USB mikroskopem praktickou kontrolu tiskových archů, které byly tištěny s extrémní pečlivostí. Při zvětšení 27x (vpravo) jsme zjistili, že soutisk je perfektní. Ale u 100 násobného zvětšení (vlevo) jsme zjistili, že cyan a magenta jsou vůči černé rozpasovány do setiny milimetru. To je dobrý výsledek, protože obvyklé ofsetové tiskové stroje pracuji s přesností soutisku na desetinu milimetru. Takto si snadno můžete zkontrolovat a zdokumentovat kvalitu své práce a archivovat do PC. Každý zákazník tuto práci ocení, neboť i on má jistotu profesionálně provedeného zakázky.

Kontrola kvality výseku pomocí USB mikroskopu ihned prozradí zda ostří nožů, tlak výseku a typ papír jsou pro danou práci optimalizovány. Výhodou je, že takové zjištění může snadnou udělat i obsluha výsek, které to pomůže k nastavení lisu či ke zdokumentování kvality své práce.

Poslední ukázka představuje pohled na tiskové body v digitálním tisku při použití alternativního spotřebního materiálu (o třetinu levnější barevné tonery). Jsou vidět horší kontury tiskových bodů. To bývá způsobeno tím, že energie laseru, zapékací teplota není v úplném souladu s alternativním spotřebním materiálem. Ve výsledku to může znamenat i při správných kalibracích barevný ofset do některé z CMYK složek či horší ostrost a menší detaily na tisštěném obrázku.

A navíc něco pro vaše zdraví. Všichni známe nebezpečnost mateřských znamének na naší kůži. USB mikroskop Vám umožní jednoduše zkontrolovat a porovnat, zda nějaké ze znamének nebezpečně roste. V případě že by tomu tak bylo, neváhejte a zajděte k odbornému lékaři. Dokonce mu k posouzení můžete předem poslat sejmutý obrázek e-mailem. Melanom kůže je jedním z nejčastějších problémů rakoviny kůže, jehož včasným odstraněním se často předejde rozvinutí zhoubného nádoru.

 

 

 

Evropa, Amerika, Asie

Jeden z častých dotazů uživatelů je, zda podobnou na službu nestačí levné čínské přístroje. Odpověď je překvapující. Stačí, ale jak které. My sami jsme, díky členství v hongkongské obchodní komoře, měli možnost testovat 10 typů USB mikroskopů v cenové relaci 50 - 250 USD. 4 typy v ceně do 100 USD totálně propadly buď parametry (2 ks), nefunkčností (1 ks) nebo spolehlivostí (1 ks). 4 ks v cenové relaci 100 - 200 USD už na tom bylo lépe. Jeden z typů - UM 200 - jsme díky technologické podpoře firem Intel (USA) a Nakamura (Japan) jsme vybrali pro dovoz. 2 ks USB mikroskopů v cenové relaci 200 - 250 USD toho moc nového nepřinášejí. Pravda jeden z nich, právě za 250 USD disponoval CCD chipem v lepším rozlišení a tak by se hodil i pro další aplikace. Cena takového řešení, by díky dopravě, clu a dph však dosáhla cca 7.000 Kč a to je oproti výše popisovanému řešení podstatně výše!

 

alt CENY A OBJEDNÁVKY alt USB mikroskop UM200 alt ZDE

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX