240_opmikro_vyska

 

Proč má cenu vidět tiskový bod?

Tiskový bod je základ celkové kvality tisku. Rozpité a neostré nebo špatně barevné tiskové body jsou jednoznačným důvodem k reklamaci. K tomu, abyste mohli posoudit parametry tiskového bodu, potřebujete mít při ruce mikroskop s alespoň 60ti násobným zvětšením. Moderní technologie nabízejí hned 2 možnosti:

qred10 Kapesní optický mikroskop OM100 s 60–100 násobným zvětšením. Výhodou je cena, opravdu kapesní rozměry (100x25x15 mm) a solidní optické parametry (mimo jiné i možnost manuálního doostření podle kvality Vašeho zraku). K dispozici je i model s LED osvětlením.

qred10 Pokud to s kvalitou tisku myslíte vážně a chcete, aby to věděli i Vaši zákazníci, potom doporučujeme novinku v naší nabídce USB mikroskop UM200. Jeho výhodou je nejenom extrémní zvětšení, ale zejména možnost pozorování kontrolované oblasti na monitoru počítače s možností uložení a tisku. Vice ZDE

420_opmikro_vykres

Pro digitální tisk

Překvapující přidanou hodnotou uvedených mikroskopů pro digitální tisk je možnost posoudit kvalitu originálních a alternativních spotřebních materiálů. U některých neoriginálních inkoustů či tonerů kvalita silně zaostává (nedostatečné krytí, trhliny v tiskovém bodu, vyšší spotřeba u vrstvených bodů, barevnost…) a to se právě nejlépe zjistí právě pohledem na tiskový bod. Proto je dobré orientovat se na dodavatele, u kterých spotřební materiály tyto necnosti nemají.

z vlastní zkušenosti - optický mikroskop OM100LED se stal mým společníkem. Pamatuji doby, kdy mikroskop byl jen vědeckým přístrojem a jeho pořízení znamenalo velkou investici. Proto mě překvapila cena a rozměry přístroje. Přiznám se, že na obojí jsem se díval trochu s nedůvěrou. Stačila však jedna návštěva v DTP STUDIU s.r.o. a vše bylo jinak. Ocenil jsem osvětlení LEDkou, možnost manuálního ostření (v mém věku to s kvalitou zraku vypadá všelijak) a opravdu 100 násobné optické zvětšení. Takové přístroje je před 10 lety prodávaly za 30 násobek ceny! Díky malým rozměrům a dodávanému praktickému pouzdru mám při jakékoliv návštěvě tiskárny vždy při ruce. Dr. Jiří Brezina, Neckargemund, Německo.

 

z vlastní zkušenosti - naše společnost léta pracuje s alternativními spotřebními materiály. Originální barevné inkoustové cartridge a tonery jsou pro rutinní barevný tisk pro naše zákazníky finančně neúnosné. Při použití alternativních spotřebních materiálů jsme mnohokrát nebyli spokojeni s kvalitou tisku a mnoho hodin jsme ztratili zbytečným laděním ICC profilů. Až po pořízení optického mikroskopu OM100LED jsme přišli na příčinu. Dnes objednáváme alternativní spotřební materiály u jednoho dodavatele a vždy při výměně cardtridge se mrknem jak vypadá tiskový bod. Během 30 vteřin víme jak jsme na tom a že se nemusíme bát tisknout. Ing. Josef Stavinoha, BPK print s.r.o.

 

Instalace baterie (pouze u modelu OM100LED)

360_opmikro_spouzdrem

qred10 Vysuňte kryt baterie zezadu.
qred10 Instalace 3x LR 1130 - krajní baterie plusem nahoru, střední baterie plusem dolu.
qred10 Zasuňte zadní kryt baterie, pevně a mikroskop je připraven k použití.


Práce s mikroskopy OM100 a OM100LED

qred10 Položte vzorek na rovný povrch.
qred10 Umístěte mikroskop na vzpřímené poloze s průhledným krytem lícem dolů.
qred10 Vypínačem osvětlení zapněte LED diodu (pouze u OM100LED). 
qred10 Po práci neopomeňte vypnout! Na baterie se nevztahuje záruka!
qred10 Kolečkem „Nastavení zvětšení” vyberte požadované zvětšení (60x-100X). 
qred10 Podívejte se okem do okuláru a kolečkem „Zaostření” nastavte co nejostřejší obraz

Objednávky a ceny

qred10 optický mikroskop OM100  qred10 ZDE qred10
qred10 optický mikroskop s osvětlením OM100LED qred10 ZDE qred10

U optického mikroskopu OM100LED je jedna sada (3 ks) lithiových baterií LR1130 v ceně.

 Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX