Chcete-li produkovat profesionální výsledky, musíte kromě potřebného hardware a software i něco umět. Vzdělávání je v oblasti užívání počítačů věc na celý život. Ani v grafice a polygrafii tomu není jinak. V první fázi jde zpravidla o technické zvládnutí konkrétního programu, v druhé fázi o zlepšování výsledků a ve fázi třetí o produktivitu práce. DTP STUDIO s.r.o., Váš dodavatelský partner, má pro každou etapu připravena osvědčená řešení a doporučení.

 

pro ty, kteří dávají přednost tištěným produktům


DocuPACK pro CorelDRAW X5 (novinka) info ZDE
MISTROVSTVÍ v Corel DRAW X3/X4/X5 info ZDE

Manuály, dokumentace a katalogy klipartů a nejlepší kniha o CorelDRAW, která kdy v češtině vyšla.

Pro lepší výsledky v grafice a DTP

Jak se co dělá v CorelDRAW X3/X4 info ZDE
Jak se co dělá v grafice a DTP info ZDE
Jak se co dělá v prezentaci dokumentů info ZDE

Tituly, které by neměly chybět na žádném pracovišti, kde se pracuje s programy Corel a Adobe.

Klasická školení

CorelDRAW – základní a pokročilé kurzy info ZDE
Typografie, Správa barev a Předtisková příprava v praxi info ZDE

Kurzy ve spolupráci s firmou GOPAS i pro APPLE!

 

elegantní řešení tištěných materiálů nejen pro coreldraw


Mnozí uživatelé balíčku CorelDraw byli překvapeni absencí českých tištěných manuálů. Výrobce na rozdíl od předchozích verzí tentokrát opustil od spolupráce s některým českým nakladatelským domem a sám investoval do kvalitních překladů, které v podobě PDF souborů umístil na CD-ROM. Podobným způsobem DTP STUDIO s.r.o. samostatně zpracovalo některé katalogy a vzorníky tak, aby každý uživatel CorelDRAW nemusel tápat v nepřehledných helpech či neměl k dispozici potřebné dokumenty.

ŘEŠENÍ TISKOVÝCH DOKUMENTŮ

Je dobrá papírová dokumentace přežitek? Jak víme z reakcí stovek zákazníků, stále trvá oprávněný zájem o tištěnou publikaci i z následujících důvodů:
Nezbytnost tištěného manuálu – jen idealista by si mohl myslet, že mnoha set stránkové manuály může studovat na monitoru.
Kvalitní mechanická vazba, ze které po pár rozevřeních nevypadávají listy.
Tuhé desky, rozměrově "kompatibilní" s běžnou knihou umožňující umístit i další komponenty, které s programem souvisí, přímo v deskách (originální či záložní média, barevné vzorníky, typografické pravítko…).

Elegantní řešení z DTP STUDIA. Řešení výše uvedených požadavků beze zbytku splňují níže uvedené sady pro tisk. Osahují všechny potřebné komponenty a navíc některé bonusy zahrnuté již v ceně či dostupné za mírný doplatek. Díky využití elektronických dat se navíc nemusíte bát o ztrátu dokumentace, snadno si pořídíte druhý či třetí výtisk pro kolegu či pro domácí studium. To je výrazný krok v používání papírové dokumentace. Další výhodou je použití systému ed2pd. Ten je prioritně určen pro mikronákladový tisk a nabízí uživateli personalizovaný tisk a zpracování v knižní kvalitě třeba jen v jednom kusu. To je i případ těchto sad. Navíc se designérům povedlo udělat z původních PDF souborů v nepraktickém formátu A4 jednoduchým, 80% zmenšením a tiskem na formát 170 x 250 mm opravdovou knihu tak, jak očekáváte, že má vypadat. A když se k tomu rozpomněli na kvalitní čtyřnásobnou kroužkovou vazbu, vysokofrekvenčně svařované plastové desky s vnitřními kapsami a úchyty na CD/DVD, je zde výsledek, se kterým budete jistě spokojeni.

PŘEHLED TISKOVÝCH SAD

V základní sadě dostanete kvalitní desky se čtyřnásobnou vázací mechanikou, perforované papíry pro tisk 600 stránkové dokumentace, základní barevnou kalibrační škálu pro nastavení barevného podání Vašich digitálních snímků a CD-ROM s daty a návodem. Dále si můžete objednat rozšířenou sadu se speciálním pořadačem deskSafeBOX pro stálé umístění 10 CD/DVD přímo v deskách, a tak budete mít záložní média bezpečně uložená a navíc vždy po ruce.


Česká dokumentace ke CorelDRAW

  Vzorníky Klipartů  
Vzorníky písem
 
Tisková sada univerzal
manuál ke CorelDRAW 12
manuál ke CorelDRAW X3
manuál ke CorelDRAW X4
více ZDE
  katalog klipartů ke CorelDRAW 12
katalog klipartů ke CorelDRAW X3
katalog klipartů ke CorelDRAW X4
více ZDE
  vzorník písem FONTOTEKA
vzorník písem TypoPACK
více ZDE
  systém pro tisk bez CD dokumentace
samostatné papíry do tiskové sady
samostatné desky tikskové sady
více ZDE

 


know-how z dtp studia

OBOUSTRANNÝ TISK SNADNO A JEDNODUŠE

Pro efektivní tisk katalogů klipartů, české dokumentace či vzorníku písem doporučujeme zvládnout technologii oboustranného tisku. Pro majitele tiskáren s oboustranným tiskem není co řešit a jejich tisková úloha se koncentruje na nastavení uživatelského formátu 170x250 mm (není li v tiskovém ovladači dostupný uživatelský formát zvolte formát B5) a použití funkce Měřítko stránky – přizpůsobit velikosti papíru (Fit to page).

U „jednostranných“ tiskáren doporučujeme nejdříve tisknout sudé strany „odzadu“ a po té liché strany „od předu“. Správnou orientaci sudých a lichých stran si nejdříve vyzkoušejte na malém vzorku dokumentu na obyčejném papíru. Pamatujte, že lichá strana má být vždy vpravo od hřbetu. Při přechodu tisku ze sudých na liché strany či obráceně může být důležité, zda dokument začíná (či končí) sudou nebo lichou stranou. V každém případě je vhodné se nad tiskovou úlohou oboustranného tisku na „jednostranných“ tiskárnách předem zamyslet. Logická chyba se totiž potom může táhnout celým dokumentem.

Příklad nastavení tiskového ovladače při oboustranném tisku
Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX