ccmykcolorbasic01 360

Obsahuje barevné palety:

• CMYK BASIC FULL - 1.970 barev
• CMYK BASIC ELEMENTS - 230 barev
• CMYK BASIC GRAY - 40 barev

Zpracování – vějířovité uspořádání, známé ze vzorníků Pantone®, 10 barevných vzorků, každý o ploše 360 mm2, na jednom listu. Pod každým barevným vzorkem najdete odpovídající CMYK hodnoty. Dále pak odvozené RGB hodnoty a internetové označení barvy. 

Objednávky a ceny 

1) COLOR CMYK BASIC COATED - 799 Kč

2) COLOR CMYK BASIC UNCOATED - 799 Kč

3) COLOR CMYK BASIC COATED/UNCATED 
    (sada 2 vzorníků) - 1.199 Kč

100 ICO SHOPe-shop objednávka zde | e-mail dotaz zde | telefonická konzultace tel.: 244 466 666

 

1. Názor z praxe

 

 ccmykcolorbasic01 360aNázor z praxe

 

Máme častý problém, kdy s klientem dlouho vybíráme správnou barvu. Pro zefektivnění si často "naběhneme", že ho posadíme před počítač, ať si barvu vybere. Když je pak v tisku barva mírně odlišná, hned máme reklamaci. Těžko něco o profilech RGB a CMYK a kalibraci lze zákazníkovi vysvětlovat. V digitálním tisku to platí dvojnásob. Ideálně se nám osvědčilo vybírat barvu v papírovém vzorníku, pak podle konkrétní barvy nastavit hodnoty pro tisk (CMYK), elektronické publikování (RGB) a internet (HTML). COLOR CMYK BASIC se nám v tomto směru osvědčil nejvíce.  

 

2. Více o vzorníku

 

Více o vzorníku 

 ccmykcolorbasic01 360a

Vzorník COLOR CMYK BASIC je, jak již z názvu vyplývá, základním barevným vzorníkem celé řady COLOR a bez něj si lze jen stěží představit jakékoliv pracoviště, které pracuje s barvou. Vzorník obsahuje tři samostatné palety.  

CMYK BASIC FULL - základní paleta vzorníku vyniká nejen s velkým počtem barev (2.240), ale i jejich optimalizovaným výběrem a racionálním řazením. Jednotlivé barvy palety byly generovány s ohledem na chromatičnost a denzitu barev a tak tato paleta o mnoho překonává známé, pouze matematicky generované palety.  Navíc vzorník COLOR CMYK BASIC obsahuje i dvě zajímavé doplňkové palety: 

CMYK ELEMENTS – představuje 230 odstínovanů základních tiskových barev. Tyto barvy představují skutečný základ kompletního barvotisku. Elementární barvy a jejich ostíny na jedné straně představují nejméně rizikové barvy a na starně druhé mohou přinášet výraznou ekonomickou úsporu tiskových barev.

CMYK GRAY – obsahuje 40 čistých a míchaných šedých barev. Složení studených a teplých šedých barev je, jak známo, velmi citlivé i na minimální rozdíly jednotlivých složek barvy a proto je takový vzorník v praxi velmi potřebný.

 

3. Použití

 

ccmykcolorbasic01 360aPoužití

 

Ideální pro kreativní výběr a definování barev. Zahrnuje celé spektrum barev v racionálních algoritmických přírůstcích.  

K dispozici je ve verzích COATED (natíraný papír, pro nesavé povrchy) a UNCOATED (nenatíraný papír, pro savé povrchy). Navíc CMYK, RGB a HTML hodnoty u každého barevného vzorku Vám umožňí opravdu univerzální použití pro všechny druhy publikování.

Z DTP STUDIA vždy něco navíc - tentokrát bezplatný download PDF návodu "krok po kroku" HOW TO FIND PERFECT COLOR z renomovaného amerického potrálu Before&After ZDE. Při práci s počítačem pamatujte, že technologickou jistotu přináší až tištěné barevné vzorníky a CMYK COLOR BASIC je opravdu ten základní!

 

cmykcolorbasic 720

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX