ccmykcolorsolid01 360

 Obsahuje 4 barevné palety PANTONE® v prostoru CMYK:

• PANTONE COLOR FORMULA GUIDE SOLID
  1.309 barev (včetně barev Series PLUS)
• PANTONE 336 NEW COLORS - 336 barev
• PANTONE PASTELS + NEONS - 210 barev
• PANTONE PREMIUM METALLICS - 300 barev

Zpracování – vějířovité uspořádání, známé ze vzorníků Pantone, 10 barevných vzorků, každý o ploše 360 mm2, na jednom listu.

Pod každým barevným vzorkem najdete číslo výchozí barvy Pantone, odpovídající RGB hodnoty, dále pak odvozené CMYK hodnoty a internetové definice barvy. 

Objednávky a ceny

e-shop objednávka zde | e-mail dotaz zde | telefonická konzultace tel.: 244 466 666

1) Barevný vzorník COLOR CMYK SOLID COATED (konverzní Pantone C) - 799 Kč 
2) Barevný vzorník COLOR CMYK SOLID UNCOATED    (konverzní Pantone u) - 799 Kč 50 ICO SHOP
3) COLOR CMYK SOLID COATED/UNCATED  (sada 2 vzorníků) - 1.199 Kč 

 

1. Použití

Použití

Ideální všude tam, kde barvy Pantone budete používat v CMYK barvotisku. Obsahuje konverze všech nejpoužívanějších barev Pantone pro tisk a defakto nahrazuje polovinu, ne právě levného, vzorníku PANTONE COLOR BRIDGE. K dispozici je ve verzích COATED (natíraný papír, pro nesavé povrchy) a UNCOATED (nenatíraný papír, pro savé povrchy). 

2. Názor z praxe

ccmykcolorsolid01 360aNázor z praxe

Často stojíme před problémem správného převodu barev Pantone pro standardní barvotisk. Klient nám pošle číslo "pantonky", ale chce tisknout katalog s pátou barvou, pozvánky digitálním tiskem a připravit inzerát do časopisu. U mnoha odstínu přímých barev Pantone dochází k barevným posunům a ty je dobré mít pod kontrolou. Ideálně se nám osvědčilo vybírat barvu v papírovém vzorníku, ukázat ji klientovi a pak podle konkrétní barvy nastavit hodnoty pro tisk (CMYK), elektronické publikování (RGB) a internet (HTML). CMYK COLOR SOLID je pro tuto práci ideální.

 

copierDalší názor z CopyCentra

U nás barevně tiskneme výhradně CMYKem. Žádné "Pantone" tonery nebo inkousty totiž neexistují. Řada zákazníků k nám chodí s USB fleškami, kde mají PDF dokumenty od grafiků s pomíchanými barevnými prostory (CMYK, RGB, PANTONE). 

Od doby, kdy máme k dispozi kompletní edici vzorníků COLOR CMYK COATED/UNCOATED výrazně ubylo problémů a reklamací. Navíc můžeme zákazníkům ukázat výslednou barevnost ještě před tiskem. A jako přidanou hodnotu jim na jejich USB flešku přihrajeme ICC profil FOGRA 39, podle kterého tisneme.

3. Přesnost

Přesnostpresnostcmykcolorsolid

Při zpracování barevných vzorníků je samozřejmě důležitá přesnost. Proto se u všech profesionálních vzorníků defintuje výrobní technologie (ICC profily, typ podložky, tiskové podmínky...).

Základním kamenem každého barevného vzorníku jsou vždy vstupní hodnoty, ze kterých jsou jednotlivé barevné vzorky generovány. To je citlivá záležitost zejména u převodních vzorníků, kde jde často o chráněné know-how výrobce.

Jak vidíte na vedlejším obrázku nejdražší nemusí vždy znamenat nejlepší.

4. Více o vzorníku

Více o vzorníku

img-gamutJednou z problematických úloh při práci s barvou je převod přímých barev na barvy složené. V praxi to nejčastěji bývá převod z přímých barev PANTONE na standardní barvotisk CMYK. Vzhledem k tomu, že barevný prostor CMYK má menší velikost řada „pantonek“ při převodu mění z fyzikální podstaty barevnost a proto je dobré mít tento proces pod kontrolou.

 Proč se vůbec přímé barvy používají?

V tomto případě musíme jít trochu do historie, kdy rozklad barvy na CMYK výtažky byla „věda v bílých pláštích“. Proto bylo jednodušší vzít plechovku barvy přímo s požadovaným odstínem. Výhodou byl přesný odstín barvy určený číslem „pantonky“, nevýhodou pak nutnost přemývání celého stroje při změně barvy.

 Jak je to dnes?

Tisk přímými barvami má „namále“. Příčinou jsou nové technologie (např. digitální či velkoplošný tisk), kde se pracuje pouze se základními CMYK tonery či inkousty, běžnost počítačového zpracování barevných tiskovin a používání CTP technologií. Navíc je zde řada oborů, kde se přímé barvy nikdy nepoužívaly (inzerce, elektronické dokumenty, internet…). 

 celasadaCo když někdo definuje barevnost Pantone?

S přímými barvami se setkáváme zejména u korporátních produktů. Pantone barvy si oblíbili grafici pro jejich jednoznačnost a tak se s předpisy barevnosti v tomto barevném prostoru setkáte prakticky v každém firemním manuálu.

Když někdo chce tisknout barvy Pantone tam, kde nejsou k dispozici, je nejlepší řešení konverzní barevný vzorník COLOR CMYK SOLID. Ten, na rozdíl od počítačového monitoru počítače není závislý na kalibraci displeje a ukazuje skutečně tu nejbližší CMYK barvu pro použití. Při tisku přímých barev však klasický Pantone vzorník zůstává nezastupitelný.

 

  

131202 cmykcolorsolid 

 

 

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX