ccmykcolorral01 360

Obsahuje barevné palety RAL® v prostoru CMYK:

• RAL CLASSIC - 210 barev 
• RAL DESIGN - 1.625 barev
• RAL EFFECT - 490 barev

Zpracování – vějířovité uspořádání, známé ze vzorníků Pantone®, 10 barevných vzorků, každý o ploše 360 mm2, na jednom listu. Pod každým vzorkem najdete číslo výchozí barvy RAL®, odpovídající RGB hodnoty. Dále pak odvozené CMYK hodnoty a internetové označení barvy. 

Objednávky a ceny 

1) COLOR CMYK RAL COATED (konverzní RAL CLASSIC/DESIGN/EFFECT) - 799 Kč

2) COLOR CMYK RAL UNCOATED (konverzní RAL CLASSIC/DESIGN/EFFECT) - 799 Kč

3) COLOR CMYK RAL COATED/UNCATED (sada 2 vzorníků) - 1.199 Kč

e-shop objednávka zde | e-mail dotaz zde | telefonická konzultace tel.: 244 466 666

 

 

1. Co je RAL

Barevný prostor RAL 

 

Vznikl jako celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, který se používá především v průmyslové výrobě interiérových či exteriérových nátěrových hmot. Jeho smyslem je především možnost získání vždy přesně stejného odstínu barvy. Označení RAL je zkratkou pro ReichsAusschuss für Lieferbedingungen (Říšský výbor pro dodací podmínky).

Již od roku 1927 byly odstíny postupně standardizovány Německým institutem pro záruku jakosti a certifikaci (unikátní historický dokument ke stažení ZDE). Nejprve bylo definováno jen 40 barev pod názvem RAL 840, ve třicátých letech bylo značení barev RAL změněno na čtyřmístný systém používaný dodnes. V šedesátých letech bylo, kromě překladu názvů barev do cizích jazyků, zavedeno pomocné značení, které mělo zabránit přesmyčce čísel. Nejnověji pak byly přidány řady RAL Design Systém a RAL Effect.

RAL Classic obsahuje 213 odstínů, včetně metalických, používaných převážně v průmyslové výrobě (ocelové konstrukce, výroba nábytku apod.). V průběhu doby bylo odstraněno z registru 5 barev RAL (4000, 7018, 7027, 7028, 8020). Proto se u RAL Classic vzorníků můžete setkat s proměnným počtem barev.

RAL Design System se skládá z 1625 odstínů určených především pro přesný výběr barevného odstínu při návrhu interiérů.

RAL Effect zahrnuje 420 plných barev a 70 metalických pro vodouředitelné nátěrové hmoty.

 

2. Použití

ccmykcolorral01 360aPoužití

Vzorník COLOR CMYK RAL je ideální všude tam, kde budete používat barvy RAL v běžných publikačních technologiích. 

Obsahuje konverze všech barev řad RAL CLASSIC, RAL DESIGN a RAL EFFECT a je k dispozici je ve verzích COATED (natíraný papír, pro nesavé povrchy) a UNCOATED (nenatíraný papír, pro savé povrchy).

3. Názor z praxe

Názor z praxe

Barevný prostor RAL v našem studiu nás dovede pěkně potrápit. Samozřejmě víme, že se jedná o barvy nátěrových hmot, ale zákazník často požaduje vizualizaci barevnosti objektu (naposledy fasády domu) na počítači a plakátu. Proto potřebujeme od RALek CMYKové a RGB hodnoty. Ty jsme dlouho marně hledali, až jsme našli vzorník COLOR CMYK RAL. Za skutečně lidovou cenu máme problém vyřešen a tímto i děkujeme producentovi.motohelma orig

Zpracování díky vzorníku CMYK COLOR RAL

V naší firmě jsme od zahraničního dodavatele dostali vektorový obrázek jedné helmy (vpravo) a předpis dalších 12ti odstínů RAL, ve kterých helmy dodává. Po našem grafikovi jsme chtěli "přebarvit" původní obrázek na 12 dalších mutací, udělat barevný leták, inzerát a prezentaci na internetu. Díky vzorníku COLOR CMYK RAL COATED za 799 Kč tento úkol zvádl během jednoho dopoledne a zákazníci mohli okamžitě objedávat všechny barevné odstíny.

 

131202 cmykcolorral

 

 

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX